Mahtaako kinkyväessä olla ihmisiä, jotka nauttivat ja/tai kiihottuvat hyväksikäytöstä (ei seksuaalinen hyväksikäyttö) ja henkisestä alistamisesta/nöyryytyksestä yhdistelmänä?
Tilanne, jossa toinen osapuoli antaa lahjoja, auttaa työpanoksellaan tai tukee rahallisesti, mutta saa "vastalahjaksi" tylytystä, halveksuntaa, pilkkaa, **ttuilua, häpäisyä sekä myös kahlintaa ja fyysistä piinaa/rääkkiä. Eli varsin ääribipolaarinen tilanne, jossa hyväntekijä kohdellaan todella kaltoin.
Mielenkiinnolla kuulisin tuollaisen asetelman molempia osapuolia, siis "lahjoittajia" ja "tylyttäjiä". Miten tilanteen koet, mitä tuntemuksia, muita juttuja...? Onko vain fantasiatasolla, vai kokemuksia? Millaisia kokemuksia? Ja vastaa ihan vapaasti, minkä nyt asiaan kuuluvaksi koet.
Jossain määrin tämän tyyppinen Dommeilu kyllä kiehtoo, joskaan en koskaan ole varsinaisesti harjoittanut. Mutta ihan vaniljasuhteessa esim. tilanne, jossa mies on tehnyt asioita puolestani (kantanut ostoksia, keittänyt kahvia ja tuonut aamulla sänkyyn, maksanut ravintolassa, hieronut jne.) on tuottanut hyvin miellyttäviä tuntemuksia jonkinlaisen jalustalla tai palvomisen kohteena olemisen muodossa.
Toisaalta olen hyvin herkkä kuulostelemaan sitä, ettei toinen koe tulevansa (huonolla tavalla) hyväksikäytetyksi. Siksi voidakseni itse nauttia tällaisesta vallankäytöstä minun tulisi olla ehdottoman varma siitä, että toinen nauttii tullessaan tällä tavalla "alistetuksi"/"hyväksikäytetyksi". Hiukan vaikea sanoa miten helposti itseltä saisi tylytystä irtoamaan, koska oikeastaan kaikessa tähänastisessa vuorovaikutuksessa ihmissuhteissani on pyrkimyksenä nimenomaan ollut kontrolloida ja minimoida tämmöisiä impulsseja

Ehkä harjoituksen myötä tällaisia estoja saisi poistettua?
Ajattelen, että haluaisin kuitenkin säännöllisesti tulla jollain tavalla pois dynamiikasta ja varmistua, että kaikki on ok eikä vahingollista hyväksikäytetylle.