BDSM-baari
Aula - kaikille avoimet alueet => Lounge => Aiheen aloitti: Jade95 - 30.09.2014, 22:15
-
Mielestäni se ei oo kovinkaan helppoa, tutustun aina ihmisiin joiden mieltymykset on aivan erit mitä mulla. Ja se ei riitä että on valmis kokeilemaan, vaan pitää olla aidosti kiinnostunut.
-
Mielestäni se ei oo kovinkaan helppoa, tutustun aina ihmisiin joiden mieltymykset on aivan erit mitä mulla. Ja se ei riitä että on valmis kokeilemaan, vaan pitää olla aidosti kiinnostunut.
Puhut vähän, mutta asiaa. Jos piiskaus tai sitominen ei puhuttele, niin hyvin vaikea on löytää villiä rakastajaa.
-
Pitää hakea niillä kriteereillä seuraa millaista tahtoo. Jos seksissä on olennaisia osia niin niillä. Jos jokin muu niin niillä. Rehellisesti. Ei kukaan lue erikoisempia mielihaluja sinun päästäsi vaan sinun tulee ilmaista ne. Itsellä puolestaan pitäisi tarjota suhteen syvyyttä tasolla jota useimmat naiset eivät edes käsitä. Eli suomeksi, en vaihtaisi nykyistä subia pelkkään ulkonäköön tai joihinkin erikoisalueisiin seksissä. Seksi on paljon kokonaisvaltaisempaa kuin pelkkä toteutus.
Tykkäämiset itse kullakin mitäkin. Hae niillä mitä haluat jatkuvasti elämässä niin voinet saadakin niitä.
Tiitu, teippiä, paljastelua, vauhtia, vettä, happea, tulta, uhkaa, pelkoa, kauhua, lämpöä, kylmyyttä, ääriä hipovaa ja ylittävää. Jne. Onhan näitä. Se sitten että subin tulee inspiroida. Ei lahnailevan vittuilijan varalle jaksa nähdä hirveästi vaivaa erikoisiin kokemuksiin.
-
Tiitu, teippiä, paljastelua, vauhtia, vettä, happea, tulta, uhkaa, pelkoa, kauhua, lämpöä, kylmyyttä, ääriä hipovaa ja ylittävää. Jne. Onhan näitä. Se sitten että subin tulee inspiroida. Ei lahnailevan vittuilijan varalle jaksa nähdä hirveästi vaivaa erikoisiin kokemuksiin.
Rakas Loc, nyt tuosta saa sen käsityksen, että olen sun mielestä lahnaileva vittuilija. No jälkimmäinen pitänee paikkaansa, mutta näin etäisessä suhteessa en sinuna esittäisi noin negatiivista arviota naisesta, jota et tunne.
-
Juuh joskus sitä tapaa ihmisiä jotka vaan "lähtevät mukaan" kaikennäköiseen, ja antavat ymmärtää että on samat mieltymykset, kunnes sitten jossaan vaiheessa tulee ilmi että ei oikeasti kiinnostanutkaan yhtään. :P
Pitää vaan tosi suoraan puhua etukäteen, kysyä, tutustua toisen mieltymysten taustoihin jutella jne. Varmistaa etukäteen että kyse on ihmisestä joka oma-alotteisestikin haluaa kyseisiä asioita, eikä vaan miellyttäjästä joka hengailee mukana ajattelemassa että "jos esitän sitä mitä tuo haluaa niin saan olla osa sen elämää." tms. :P
-
Ja sitten ne, joilla ei ole kaikesta kokemusta vaikka asiat ajatuksena innostavat. Sitten joku juttu ei olekaan oikeasti niin kivaa, ja se voikin olla juuri se toiselle innostavin juttu. Ihan täydellisen vastakappaleen löytäminen voi olla kimurantti juttu, varsinkin jos kyse on vain seksistä.
Etsiessä kannattaa itse tarkasti kertoa mistä pitää (itselle on kyllä ollut vaikeaa, kun mieltymykset vaihtelevat kausittain ja kumppanista riippuen). Sitten vain toivoa sopivaa matchia ja että kemiat kohtaa muutenkin. Netissä spesifi seuranhaku lienee helpompaa kuin lähibaarista.
-
Kävin tuossa illalla melkoisen vaativan keskustelun Jade95 ikäisen henkilön kanssa ja jotenkin nyt sellainen fiilinki,ettei ainakaan jaksaisi vedätystä.
No, netti on oma maailmansa, as we say-
-
Kävin tuossa illalla melkoisen vaativan keskustelun Jade95 ikäisen henkilön kanssa ja jotenkin nyt sellainen fiilinki,ettei ainakaan jaksaisi vedätystä.
No, netti on oma maailmansa, as we say-
Vedätystä?
-
Samat mieltymykset...en usko että yhtä sellaista onkaan että kaikki menisi yksi yhteen. Tietenkin riittävä (mitä sekin sitten onkaan) määrä yhteisiä "ouhhjeessejä" pitää olla. Siihen oheen muutama sellainen jotka ovat ehkä toiselle lemppareita ja toiselle ihan ookoo...joitakin asioita voinee tehdä mieliksi toiselle. Oleellisempana olen pitänyt niitä kemiakysymyksiä.
Toisinaan kun tuota miettii niin ei ole aivan varma että onko tuo yhtälö mahdoton vai ajattelisiko että voihan sitä Lotossakin voittaa ;D
Polypalloilu tietenkin lisää mahdollisuuksia...mutta voi mutkistaakin tilanteita.
Pessimistinen tulkinta: leveä sektori kaventaa todellisen matchin todennäköisyyttä.
Optimistinen versio: kuka tahansa voi olla sopiva kun on niin laveat mieltymykset.
Käytännössä: tuurilla ne laivatkin seilaa.
-
Hankalia asioita mieltymykset. Ei kanna kovinkaan pitkälle vaikka olisi samat mieltymykset seksiin ja piiskaleikkeihin jos muuten henkilökemiat eivät kohtaa riittävästi. Ainakin näin kypsemmällä iällä on suuri merkitys sillä, että on vähän yhdensuuntaisia harrastuksia ja ajattelumallia asioista. Hetken jaksaa toista miellyttääkseen tehdä asoita jotka eivät itselle tunnu omilta, mutta arki tulee vastaan pian.
-
Tiitu, teippiä, paljastelua, vauhtia, vettä, happea, tulta, uhkaa, pelkoa, kauhua, lämpöä, kylmyyttä, ääriä hipovaa ja ylittävää. Jne. Onhan näitä. Se sitten että subin tulee inspiroida. Ei lahnailevan vittuilijan varalle jaksa nähdä hirveästi vaivaa erikoisiin kokemuksiin.
Rakas Loc, nyt tuosta saa sen käsityksen, että olen sun mielestä lahnaileva vittuilija. No jälkimmäinen pitänee paikkaansa, mutta näin etäisessä suhteessa en sinuna esittäisi noin negatiivista arviota naisesta, jota et tunne.
T, puhe omista kokemuksista. Sinua en ole kokenut joten en esitä mitään arvioita sinusta. Kunhan sanoin että piiskojen ja sitomisen lisäksi löytyy erittäin paljon muuta. Ekshibbarius ja sopiva hulluus auttaa paljon.
-
Mistä löytää mies, niin mihin tarkoitukseen?
Sessio- vai elämänkumppaniksi?
Se on jo paljon jos löytyy mies kuka hyväksyy ja ymmärtää seksuaalisuuttasi ja on valmis tutkimaan sitä kanssasi.
Eiköhän nuorelle alistuvalle naiselle seuraa löydy varsinkin jos hakee tuota ensimmäistä vaihtoehtoa.
-
Kun puhutaan pelkästä seksistä, siinäkin on paljon sellaista mikä sopii yhteen ja mitä vieroksuu.
Iho ja kädet yksi tekijä. Vaikka kaikki tuntuu muuten sopivalta, mutta sen miehen kädet tuntuvat pahalta iholla ja kosketus ei ole sellainen mikä sytyttää, eipä seksistä tule pidemmän päälle yhtään mitään.
-
TÄÄL OIS!!!!!1111
-
TÄÄL OIS!!!!!1111
Onkos stoge ex-partiolainen eli aina valmis? >:D
-
Hyviä neuvoja on paljon ja oma avoimuus ja rehellisyys on tietysti avainasemassa. Mutta mulle tulee hieman raiskattu fiilis, jos kovin monelle yrittää selittää halujaan. Tuntuu kuin toiset käyttäisi mun fantasioita jonain pornon korvikkeena.
Massasta on vaikea löytää niitä, joiden kanssa toiveet kävis yhtään yksiin, silloin kun omat ajatukset ei kulje edes skenen valtavirrassa. Ja kyllä ikäkin tuntuu vaikuttavan siihen miten nopeasti ihmisiin tutustuu.
-
Nimimerkistä päätellen vielä nuori yksilö...
Yllättävän pitkälle mieltymysten kanssa pääsee kommunikoimalla toisen kanssa.
Toive/vaatimus-listan voi toki kirjata profiiliin helpottamaan samanhenkisten löytymistä.
-
Käytännössä: tuurilla ne laivatkin seilaa.
Aika lailla samaa mieltä tästä.
Riippuu tietysti tosi paljon siitä, mitä oikeasti etsii. Jos etsii "vain" sessiosuhdetta eikä ole kovin tarkkoja preferenssejä niin varmaan helpompaa löytää. Mitä tarkempaa ja vakavampaa/syvempää suhdetta hakee, sitä hankalampaa.
Ja toisaalta, tuntuu että etsimällä nimenomaan ei oikeastaan edes löydä vaan lopulta sit ihan vaan tuurilla joskus joku jostain putkahtaa.
Mutta tosiaan jos kysyjä on 19v (niinkuin nikki antaa olettaa) niin todennäköisyys löytää seuraa on varmaan isompi, todennäköisesti sitä joutuu rankalla kädellä karsimaan jos esim laittaa ilmoituksen deitti-palstalle.
Suosittelisin todellakin oikeasti tekemään (siis karsimaan) niin ja olemaan myös aika varovainen alussa ettei hyppää kenen tahansa mukaan heti.
Itse omat ekat varsinaiset BDSM-kokemukset ja -sessiot 19-vuotiaana hankkineena muistan sen vielä.
Deitti-ilmoon tuli satoja vastauksia viikossa. Onneks löysin seasta oikean, turvallisen, luotettavan ja kokeneen D:n (vaikka se suhde ei vakiintunutkaan, hän pystyi kertomaan tosi paljon asioita ja opettamaan kun itse oli ihan pihalla vielä).
-
... olisin lopettanut koko sekstailun jo yli 20 vuotta sitten, jos kaikki naiset olis punkassa samanlaisia.. Samat mieltymykset?! Mua ainakin kiinnostaa nimenomaa ne " erilaiset mieltymykset.."!!
Eli itselle jo kysymyksen asettelu on hieman outo.. Lisäksi jopa luulen et seksi elämäni aikana on ollut nautinnollisempaa niiden partnerien kanssa joilla on " outoja taipumuksia " .. Jäi pohtimaan "samat mieltymykset".. seksi on seksiä.. ja mielestäni suht vapaa kenttä "leikkiä kuin lapsena joskus".. Onkohan ne sit taipumuksia: "olen vireimmilläni vasta keskiyön jälkeen, en tykkää pikapanoista eikä yleensä pano kiinnosta aamusta, tykkään kaikista aukoista ja asennoista,jne"..
Olisko niin että ne joita erilaiset mieltymykset "vaivaavat", ovat kokeiluhaluttomampia, jopa osin estoisia eivätkä edes halua löytää ja omaksua uusia "mieltymyksiä"...? Vai peräänkuulutettiinko tässä ulkoisia ja fyysisiä seksuaalisia mieltymyksiä...? Itse ainakin toimin niin että etsin kustakin kumppanista ne "kiihoittamimmat seksuaaliset puolet" ja rakennan niillä.. ( jos on kauniit sääret, rinnat tai perse -keskityn niihin..lol - jos niitä ei ole löydän jotain muuta. Sama pätee myös yleensä korvien väliin (siihen tärkeimpään organismiin seksissä) No, muutama täysin uuvake on osunut matkalle (=lue nainen jonka kanssa ei kertakaikkiaan pysty kommunikoimaan mistään.. sillon ei myöskään ole toivoa minkäänlaisesta seksistäkään)
Haluan tutustua naiseni anatomiaan ja psykofyysiseen motoriikkaan ja siihen kuinka tunne-elämä naistani ohjaa..
Parasta seksiä on aina ollut yhteinen matka ja yhdessä löytäminen, toivottavasti niin myös jatkossa :)
-
Harmi ettei softassa ole tykkäysnappia. Kanaralli saa kuitenkin täältä kunniamaininnan.
Nimenomaan. Tuskin sellaista onkaan joka olisi aivan kaikesta kiinnostunut mistä minä ja yhtä voimakkaasti. Sitten tehdään sellaista sellaisen kanssa joka siitä pitää. Jos ei sitten pidä minkäänlaisesta seksistä josta minä pitäisin pitää naisen olla jo melko frigidi(ihmettelisin kyllä miten sellainen kuvitteellinen nainen etsisi seksiseuraa kinkypiireistä:D). Sen mukaan menee mitkä osuu yksiin. Jos kyllin moni osuu niin sitä voi vaikka nauttia samasta seurasta pidempäänkin a.k.a. vakiintua.
-
Mielestäni se ei oo kovinkaan helppoa, tutustun aina ihmisiin joiden mieltymykset on aivan erit mitä mulla. Ja se ei riitä että on valmis kokeilemaan, vaan pitää olla aidosti kiinnostunut.
Jos vaikka tekisit deitti-ilmoituksen missä kertoisit tarkkaan mikä kiinnostaa ja mikä ei, ja katsoisit miten käy. En tiedä oletko näin tehnyt, mutta ainakaan profiilissasi ei ollut mitään tietoja mieltymyksistäsi.
Yleensä hyvä seksi on kyllä paljon muutakin kun kahden ihmisen samat mieltymykset, joten itse en nyt ihan hirveän mustavalkoisesti alkaisi rajaamaan kumppaneita niiden perusteella.
-
Mistä löytää miehiä joilla on samat mieltymykset seksissä?? Heitän villinveikkauksen...jos kyse on siis seksistä,niin mieheltä kuin mieheltä löytyy "samat mieltymykset" mikäli olet muodollisesti pätevä.
Eli luulis niitä seksin nälkäisiä miehiä olevan joka nurkassa jotka ovat valmiina seksiin yhtenevillä mieltymyksillä.
-
Noinhan sitä voisi luulla, jos ei tietäisi;) Ja seuraavaksi sie varmaan sanot, että vika on naisessa, jos mies ei halua seksiä naisen ehdoilla.
Ei naisilla ole hakusessa epätoivoinen mies, joka haluaa kenet tahansa ja millä tahansa ehdoilla. Nainen haluaa miehen, joka oikeasti saa kicksejä suurinpiirtein samoista asioista kuin nainen.
-
Käytännössä: tuurilla ne laivatkin seilaa.
Aika lailla samaa mieltä tästä.
Riippuu tietysti tosi paljon siitä, mitä oikeasti etsii. Jos etsii "vain" sessiosuhdetta eikä ole kovin tarkkoja preferenssejä niin varmaan helpompaa löytää. Mitä tarkempaa ja vakavampaa/syvempää suhdetta hakee, sitä hankalampaa.
Ja toisaalta, tuntuu että etsimällä nimenomaan ei oikeastaan edes löydä vaan lopulta sit ihan vaan tuurilla joskus joku jostain putkahtaa.
Mutta tosiaan jos kysyjä on 19v (niinkuin nikki antaa olettaa) niin todennäköisyys löytää seuraa on varmaan isompi, todennäköisesti sitä joutuu rankalla kädellä karsimaan jos esim laittaa ilmoituksen deitti-palstalle.
Suosittelisin todellakin oikeasti tekemään (siis karsimaan) niin ja olemaan myös aika varovainen alussa ettei hyppää kenen tahansa mukaan heti.
Itse omat ekat varsinaiset BDSM-kokemukset ja -sessiot 19-vuotiaana hankkineena muistan sen vielä.
Deitti-ilmoon tuli satoja vastauksia viikossa. Onneks löysin seasta oikean, turvallisen, luotettavan ja kokeneen D:n (vaikka se suhde ei vakiintunutkaan, hän pystyi kertomaan tosi paljon asioita ja opettamaan kun itse oli ihan pihalla vielä).
Oon 19v, ja kyllä löydän seuraa oikeastaan ihan koska ja mistä vaan. Ei tietenkään pidä olla täysin samat mieltymykset, mutta jos ne on täysin erit niin harvemmin siitä mitään tulee..
-
No täällä ainakin auttaa törmäämään samanhenkisiin, jos omassa profoolissa on jotain mainintoja omista mieltymyksistä. Lähes tyhjällä profiililla kalastaminen on kuin nuottaa vetäisi.
-
Tähän mennessä ainoa mieltymyksiin liittyvä paljastus aloittajalta on se että haluaa että riidan aikana lyödään, profiili on tyhjä, mitään tietoja ei ole missään..on se joo vaan kumma että Mr. Right ei ole vieläkään kainalossa kun on näin panostettu siihen että tuodaan esille se mitä haluaa ja etsii.
Jos vaan reippaasti tekemään vaikka deitti-ilmoitus, jos kerran seuraa hakee nimenomaan täältä. Voihan toki olla että seuranhaku tapahtuu muualla, ja tämä foorumi on vain muuhun tarkoitukseen ja oikeanlaisen seuran puutteen kummasteluun.
-
Tähän mennessä ainoa mieltymyksiin liittyvä paljastus aloittajalta on se että haluaa että riidan aikana lyödään, profiili on tyhjä, mitään tietoja ei ole missään..on se joo vaan kumma että Mr. Right ei ole vieläkään kainalossa kun on näin panostettu siihen että tuodaan esille se mitä haluaa ja etsii.
Itse asiassa aloittaja on paljastanut itsestään melko paljon. Halunsa tulla TRUEALISTETUKSI, se purkautuu haluna tulla lyödyksi, mutta oikeastihan saattaa hyvinkin riittää että tulee muin keinoin hallituksi kyseisessä tilanteessa. On kovin paljon mahdollista, että tämän vuoksi aloittajalla ei ole käsitystä siitä mitä haluaa, eli tarpeena onkin että joku kertoo mitä pitää haluta ja miten olla mieliksi. Mutta tämä asiahan on täällä tabu, eli varmasti kortti nousee taas jonkun pieniin kätösiin.
IKRM
-
Kysymys itsessään on kovin naivius, sillä millä voi tietää mitä haluaa, sillä fantasian ovat yleensä hyvin kaukana todellisuudesta. Eli täällähän löytyy naisten toiveiden täyttäviä vaikka kuinka, jotka yrittävät ymmärtää miten nainen haluaa kertomansa mukaan tehdä. Sitten kun lähdetään asenteella että haluaa itsestään löytää uusia puolia ja varsinkin parantaa itse tietoisuutta, niin joutuu tilanteeseen että joutuu astua maailmaan jossa joku muu katsoo mikä on paras lähestymistapa.
-
Mielestäni se ei oo kovinkaan helppoa, tutustun aina ihmisiin joiden mieltymykset on aivan erit mitä mulla. Ja se ei riitä että on valmis kokeilemaan, vaan pitää olla aidosti kiinnostunut.
Kylläpäs nuori neito heitti pahan :) Ei ihmisiin tutustu kuin elämällä. Se sitten miten se parhaiten onnistuu kussakin tapuksessa on mutkikasta.
Täällä oli pari aika hyvää, pakko myöntää: repesin ;D:
Nepolta:
Mistä löytää miehiä joilla on samat mieltymykset seksissä?? Heitän villinveikkauksen...jos kyse on siis seksistä,niin mieheltä kuin mieheltä löytyy "samat mieltymykset" mikäli olet muodollisesti pätevä.
Eli luulis niitä seksin nälkäisiä miehiä olevan joka nurkassa jotka ovat valmiina seksiin yhtenevillä mieltymyksillä.
tiltulta:
Noinhan sitä voisi luulla, jos ei tietäisi;) Ja seuraavaksi sie varmaan sanot, että vika on naisessa, jos mies ei halua seksiä naisen ehdoilla.
Ei naisilla ole hakusessa epätoivoinen mies, joka haluaa kenet tahansa ja millä tahansa ehdoilla. Nainen haluaa miehen, joka oikeasti saa kicksejä suurinpiirtein samoista asioista kuin nainen.
Tossa ongelma varmaan just kristallisoituu.
Ja mitä tulee siihen mitä profiilissa lukee ni olisin silti varauksellinen: nimimerkillä ei oo ihan yks tai kas kahvideittii osoittanut joksikin aivan muuksi (enkä satavarmasti oo ainut kokemukseni kanssa, ollaan vähän tyttöjen kaa jutskailtu..)...usein nimenomaan vähemmän dominoivaksi. Se dominoivuus on oikeasti aika harvinainen juttu varsinkin jos on sitä tyyppiä (tai tilanteessa/kohdassa) et juuri sellaista kaipaa. Aloittaja vaikuttaisi olevan. Laajemmalla skaalalla on helpompaa. Sessioseuraa on iisiä saada naisena. Liian iisiä. Mut siinä kun tulee aina se ihminen mukana, kandee hetki tarkkailla minkämoinen. Ja hyvä vinkki on tietty jutella kaltaistensa kanssa; siis omaa suuntausta edustavien ja kokeneempien. Sieltä ne parhaat peilailut omille ajatuksilleen ja askarruksilleen löytää; ääneen (miksei kirjoittaenkin) sanoittaen jollekin joka ei oo pillun kiilto silmissä piiska toisessa kädessä ja köysinippu olalla korvat sulkeutuneina ja aivotoiminta ajat sitten pysähtyneenä -tai hukkuneena sinne kahvikuppiin tai tuoppiin- lähtemässä "toteuttamaan sinun villeimpiäkin fantasioitasi".
Luulen et monen naisen ongelma on se et miehet on niin visuaalisten vieheiden perässä et sit tulee toi fiilis et ihan sama kuka on mut aina kelpaa. Ja siinä just toi rauhallinen eteneminen auttaa; ei tuu sysättyä itteään tilanteisiin joista sit tulee vaan turhaumia ja hampaiden kiristelyä. Ja tulee ne hoppuheikit samalla karsittua; sellaisista ei saa ku harmia ennen pitkää.
Kandee istua siellä kahvilla tai lasillisella useampaan otteeseen, useampi tunti. Rauhassa. Kelailla. Kuunnella itseään, omaa sisäistä opastaan; kyllä se siellä luuraa ja kertoilee jos sille antaa mahdollisuuden. Se on tarkka tyyppi, ja usein tarttuu pohtimaan asioita jotka ei ole vielä päässeet aivokuorelle asti. Maltti on valttia; m o l e m m i l l a osapuolilla.
Ja CR heitti hyvää pohditaa just tuosta "yhteisestä matkasta". Se on varmaan se ydin. Sopivasti erilaisuutta, mutta sillain et se kommunikoituu, on hyvä lähtökohta yhteisele antoisalle matkalle :love:
Lisäys: Sori en vastannut et "mistä"...ööööö...Papua Uudesta Guineasta...äää, eiku tota; se on: sopivasta korvien välistä :)
-
No jos olet alistuva nuori nainen, joka ei ole kiinnostunut sekä perse- että kurkkupanoista, olet luultavasti vaan aika etäällä useimpien mastereiden mieltymyksistä. Ehkä switcheissä olisi joustavampaa näkemystä asian suhteen. Kyllä mielestäni ihmisen pitäisi saada kinkyillä pilaamatta terveyttään.
-
Siis pilaako persepanot ja kurkkuun paneminen terveyden? Ööh...?
-
Siis pilaako persepanot ja kurkkuun paneminen terveyden? Ööh...?
Kyllä ainakin pantavalta henkilöltä terveys vaarantuu jos paneva osapuoli ei pese kikkeliään persepanon jälkeen ennen kurkkuun panemista. Siinä voi tulla esim. mahatauti.
-
reps ;D aina Kettu osaa kiteyttää asioiden karmeimmat skenaariot parille riville.... ihailtavaa lakoonisuutta ::)
-
Niin. Galleriassa kun katsoo neulotettuja nahkoja ja ruhjottuja perseitä niin kyllähän se anaaliseksi vaaralliselta tuntuu... :)) Ja lääkäritkin nykyään susoittelee ettei saa olla liian steriiliä >:D
-
Tuohon alkuperäiseen kysymykseen vastaan että ei mistään tai sitten ihan mistä vana ja kaikkialta. Mutta miten sen oikean sitten "haistaa" onkin sitten ei juttu. Yleensä vain keskustelemalla ja pistämällä myös itseään peliin voi onnistua. Jos rohkeasta ehdotuksesta tulee "litsari" niin silloin ei enempää kannata yrittää. Toki koko juttu on itsetuntokysymys. Näin ollen rohkea ehdotus voi olla sille jolla on pelkurimpi luonne, pelastava enkeli. Pakkeja ei kannata pelätä.
-
Siis pilaako persepanot ja kurkkuun paneminen terveyden? Ööh...?
Niin no, mikä nyt on kellekin terveyden pilaamista... Ei kurkkupanoissa mitään, mutta perseensä sulkijalihakset todennäköisesti löystyttää eli vaurioittaa pysyvästi jo ihan muutamalla kerralla, vaikka osaisi käyttää liukkaria ja vaikka tuntuisi hyvältä. Voihan se toki olla riskin arvoista, jokainen harkitkoon itse.
Halusin vain sanoa, ettei ketään tulisi painostaa tekemään terveyden ja pahimmillaan sosiaalisen elämänkin :) kannalta niin merkittävää ratkaisua.
-
Ei kurkkupanoissa mitään, mutta perseensä sulkijalihakset todennäköisesti löystyttää eli vaurioittaa pysyvästi jo ihan muutamalla kerralla, vaikka osaisi käyttää liukkaria ja vaikka tuntuisi hyvältä.
Vaikea uskoa sen perusteella mitä kokemuksesta tiedän tekijänä.
Tiedän tapauksia jossa yli kymmenen vuoden säännölliset fistaamiset ja peräaukon venyttämiset äärimmilleen eivät ole tehneet minkäänlaista ongelmaa peräaukon sulkijalihakseen.
Saatikka sitten säännölliset persepanot, joissa sisääntunkeva osa on paljon pienempi kuin fistaava käsi.
-
Sulkijalihaksen löystyminen on sitkeässä elävä myytti. Mutta se on siis lihas, eli joustaa ja supistuu; ei se hauiskaan löysty bodareilla vaikka vuosia pumppaavat. Joten pelko pois.
-
Niin no, mikä nyt on kellekin terveyden pilaamista... Ei kurkkupanoissa mitään, mutta perseensä sulkijalihakset todennäköisesti löystyttää eli vaurioittaa pysyvästi jo ihan muutamalla kerralla, vaikka osaisi käyttää liukkaria ja vaikka tuntuisi hyvältä. Voihan se toki olla riskin arvoista, jokainen harkitkoon itse.
Tämä ei pidä paikkaansa alkuunkaan. Tutustuin aikoinaan 70-vuotiaaseen naiseen, joka oli harrastanut anaaliseksiä sen erilaisissa muodoissa 50 vuotta hyvinkin aktiivisesti eikä siitä ollut aiheutunut hänelle minkäänlaisia ongelmia.
IKRM
-
Anaalileikeissä ON riskinsä, mutta lähinnä silloin kun touhutaan liian rajusti, liian isoilla leluilla, väkivalloin, liian päihtyneenä jne. Ja näihin ne mahdolliset vahingot ja jopa kirurgiset korjaamiset yleensä liittyy.
-
Mikä tahansa ruumiinosa kärsii jos kovin suurta voimaa kohtaa, mutta eugenien ajatus että anaaliseksi hellemmälläkin tavalla jo muutamalla kerralla aiheuttaisi pysyviä vaurioita on myytti.
-
Tässähän on puhuttu vain siitä, mikä on todennäköistä ja riskialtista. Uskon täysin, että on olemassa 70-vuotiaita anaaliorjia, joille sulkijalihaksen venyminen ei ole aiheuttanut ongelmia vuosikymmeniin. Venynyt se on silti aivan varmasti, onnekas tapaus jos ei ole haittoja ilmennyt. :)
Se on ihan tyypillistä näissä piireissä, että asiaa väitetään myytiksi, usein juuri perusteena joku vanha mummotuttava tai vertaus muihin lihaksiin. Harmi siinä mielessä että joku nuori ja kokematon saattaa mennä vipuun vain katuakseen myöhemmin.
Olen samaa mieltä siitä, että harvoin, oikein ja varovaisesti tehtynä riskit vähenevät. On silti vastuutonta väittää, että pysyvän terveydellisen haitan mahdollisuus olisi yhtä matalaa luokkaa kuin pillua jakaessa.
-
Mitenköhän anaalin venyttäminen liittyy miehien löytämiseen? Eli onko täälä miehet yleisesti etsimässä omansa täyttämistä vai joku anelemassa jonkun suolen täyttämistä, kovin on suppeampi mennyt jos yleinen taso BDSM:stä on tälle tasolle vaipunut:)
-
---
Ja aiheeseen nähden tämä tietysti on ot:tä, se sitten että täällä ollaan juttelemassa siitä mikä ihmisiä kiinnostaa, ketjun nimeen turhan tiukkaan tuijottaminen ei hyövää mitään.
[admin] henkilökohtaisuudet siivottu pois
-
Siis pilaako persepanot ja kurkkuun paneminen terveyden? Ööh...?
Kyllä ainakin pantavalta henkilöltä terveys vaarantuu jos paneva osapuoli ei pese kikkeliään persepanon jälkeen ennen kurkkuun panemista. Siinä voi tulla esim. mahatauti.
Nyt tekisi mieli jatkaa tähän joku vitsi siltä pohjalta, että kurkku on kuitenkin ennen kaikkea vihannes, mutta kun en ole hauska, niin en mä sellaisia keksi. Joku muu voi yrittää, jos on nokkelampi.
Itse kysymykseen. Ihan nyt mistä sitä niitä miehiä löytää. Kumman paljon sitä kinkymmistä asioista tykkäävää porukkaa tulee vastaan täysin vaniljaisissakin merkeissä.