BDSM-baari

Aula - kaikille avoimet alueet => Kerhohuone => Aiheen aloitti: cute - 14.05.2011, 18:27

Otsikko: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: cute - 14.05.2011, 18:27
Heräsi tuossa yhtenä päivänä keskustelua eri foorumeille laitettavista valokuvista.

Miksi sinä laitat kuvia galleriaan tai miksi olet laittamatta?

Keskustelua heräsi kun pohdittiin työnhakua ja siihen tehtävää ansioluetteloa. Ovatko kuvat eräänlainen ansioluettelo myös kinkyille?

subbari kertoo millaista kaikkea hän on tehnyt ja kokenut, mitä kaikkea kestää, millaistas asustetta omistaa. Dominoiva osoittaa sidonta taitojaan, kuvauksia sessioista joita on pitänyt, näyttää tarvikkeita joita käyttää jne. Tavallaan houkutellaan niillä kumppaneita, osoitetaan taitoja.

Kenelle kuuluvat kuvat puolestaan. Ovatko ne hänen joka kuvassa on, ovatko ne hänen joka on tehnyt työn kuvaan (esim sidonnan). Miten itse koette asian?

vastaavasti voisi sitten kysyä miten koette muiden laittamat kuvat?

kuutti

Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Kahlittu - 14.05.2011, 18:48
Mielenkiintoinen aihe ja ylläripylläri mä tartun het näppikseen ja alkaan veivaamaan vastausta:

Mä viestin kuvillani fantasioita ja tarinoita. Tai niin olen ainakin toistaiseksi tehnyt. Dokumentoivaa sessiokuvasta toisaalta en ole vielä päässyt edes tekemään. En koe enää nykyään tarvetta esitellä itseäni, taitojani tai toisten bdsm "taitoja" kuvien kautta.  Jokainen on kuitenkin oma yksilönsä jonka taidot ja tavat voivat poikketa kovasti toisistaan.

Minä julkaisen kuvia, koska sanallinen antini on ollut aikankin viimeaikoina kovin heikko. Yksi kuva kertoo tuhat sanaa.

Kuvat ovat aina kuvaajan. Sen, joka sitä nappia käytännössä painaa. Tästäkin on tietysti poikkeuksia. Tiedän tapauksen, jossa kuvaaja oli suunnitellut sommittelun, laittanut kameran telineelle, laittanut asetukset ja tarkennukset ja kaiken muunkin kuntoon ja pyytänyt jota kuta muuta painamaa sitä pikkuista nappulaa. Yhden teorian mukaan kuva on sen joka painaa nappia, mutta tuossa tapauksessa kyllä jo näen että kuva on sen joka sen suunnitteli. Tuosta em. setistä toisaan on väittelyä ees taas muutamalla nettisaitilla.
Mutta kuvaajalla on kuvan tekijänoikeus ja kuvaaja saa tehdä kuvalla periaatteessa mitä haluaa. Mallilta on tietysti hyvä pyytä lupa, varsinkin jos kuvan sisältö on nk. arvelluttavaa. Jos julkaiseen kuvan, missä kohde näytetään epäedullisessa valossa ja homma menee oikeuteen, niin kuvaaja saa kyllä nokkiinsa, vaikkakin tosiaan oikeudet kuvaan omistaakin.

Itse pyrin katsomaan täällä kaikki uudet kuvat. Etsin niistä tarinoita ja samalla myös pyrin havainnoimaan, että miten ne on kuvattu. Olisinko itse tehnyt kenties jotain toisin.
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: LadyIceQueen - 14.05.2011, 20:19
Minä kun en noin muuten harrasta kuvieni julkaisua netissä niin tässä vuosien saatossa olen muutamassa paikassa laittanut esille galleriaan rakkaimpia kenkäkuviani  :)
Minulle kauniit kengät tuottavat iloa ja nautintoa, ajatukseni on ollut että ehkä kuvani tuottavat iloa osalle katselijoista.
Vassokuu, olkaatten hyvät  :)
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Smooth - 15.05.2011, 10:39
Galleriassa julkaisin kuvia jo siitä syystä että sinne piti saada jotain matskua pohjalle. Nyt ei ole tullut ladatuksi paljon mitään. Kun ei ole mitään materiaalia ladattava. HC kuvia omista jutusta en tänne latailee, en halua profiloitua niiden mukaan. Enkä ole ollut kuvattavana itse melko pitkään.

Jos lataan kuvan haluan, että se täyttää ainakin minun omat esteetisyyskriteerit. On minussa hitusen ekshibbaria tietty samalla.

Joskus tulee julkaistuksi galleriassa myös sellainen kuva jolla onkin enemmän merkitystä itselleen. Sitten sitä pohtii, onko se sille oikea paikka. Haluanko että tunteitani töllistellään? Onneksi niitä kuvia voi sieltä poistaakin :).

Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Guide-Master - 30.05.2011, 20:36
Itse en julkase muuta kun joitain kuvia, nekin vain jostain mitä valmistan, en niitäkään myyntiin, eli noudatan sivuston periaatetta ei kaupallisuudesta.
Syyt miksi en itse kuvia laita mihinkään on selvät, ne antaa hyvin suppean kuvan tekemisestä, itsellä on periaate että se mitä teen teen aina sellasen kanssa jotka haluavat tutkia itseään syvemmältä kuin mitä vain jonkun yksittäisen tekniikan jauhamisesta saa, jota yksittäiset kuvat aina edustaa.
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: roosa - 30.05.2011, 20:57
Mä tykkään näkyä. Ei siihen sen kummempaa syytä. :)
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: misuli_n - 30.05.2011, 21:07
Pidän kuvista ja katselemisesta.
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Lucrezia - 30.05.2011, 21:28
Äärimmäisen itseriittoisena ihmisenä on kiva näyttää muillekin, kun on mitä näyttää  8)

Samasta syystä minun kuvissani ei näy lemmikkejä eikä juuri välineitäkään. Vain MINÄ.

Ja kun jossain tulee juttua asuista tai aiheesta yleensä, on kätevää laittaa linkki omaan profiiliin - ei tarvitse lähetellä kuvia jokaiselle erikseen.
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: orjamies - 31.05.2011, 05:00
Itsellä toi kuvan pitäminen alkoi joskus chatissa,tosiaan ei tartte arvailla ulkonäköä galleriassa siksi että voihan tulla joku uusi joka ei muualla ole kuvaani nähnyt,silloin kun 1 kuvan pistin tulin myös "kaapistaulos" siinä mielessä että tiesin että jokupäivä vastaan tulee ihminen joka on nähnyt kuvani,kun on käynyt "kauhistelemassa" kinkychattia sitä odotellessa.
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: swan - 31.05.2011, 11:56
Joopa. Olen tajuillut ettei mun kannata ainakaan kännyn kameralla otettuja kuvia laittaa minnekään kun niistä tulee aina vähän ylitaiteellisia ;D

Pidän tosiaan kanssa kuvista ja niiden katsomisesta ja saattaisin vähän osata kuvatakin,jos kunnollinen kamera ja keskittymiskykyä opetella kuvaamista

Kuvattavana en erityisemmin tykkää olla,paitsi jos voin katsoa muualle ja kuva esittää itsestäni parhaimman puolen eli kauhea maski päällä esmes tai vaatteet jotka peittää kaikenlaisen repsotuksen  ;D

Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: PinkCat - 31.05.2011, 15:36
Äärimmäisen itseriittoisena ihmisenä on kiva näyttää muillekin, kun on mitä näyttää  8)

Samasta syystä minun kuvissani ei näy lemmikkejä eikä juuri välineitäkään. Vain MINÄ.

Ja kun jossain tulee juttua asuista tai aiheesta yleensä, on kätevää laittaa linkki omaan profiiliin - ei tarvitse lähetellä kuvia jokaiselle erikseen.

Aika sama syy mullakin  :))
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Leccare - 31.05.2011, 16:46
Onnistuneiden kuvien kanssa on helpompi saada nautiskeluseuraa.
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Milla - 09.06.2011, 12:56
Exhibitionismi sisältää sen puskissa alasti hiipparoinnin lisäksi myös julkisen sanallisen, kuvallisen tai äänellisen materiaalin tuottamisen. Kirjailijat, kuvaajat ja säveltäjät ovat omalla tavallaan exhibitionisteja. Meissä kaikissa galleriaan lataajissa asuu siis pieni exhippari  8)  joten se on yksi osa-alue kuvien julkaisemisessa.

Kahlitun tavoin myös minä (ainakin koitan) välitän kuvillani tarinoita, fantasioita / toteutuneita fantasioita. Asuja, välineitä, tapahtumia, ja ehkä myös haaveita. Omia kuvia ei ole latailtavaksi (ehkä joskus tulevaisuudessa, mene ja tiedä...) joten homma on studioineiden kontolla. Mun ottamien kuvien käyttö+julkaisuoikeus on vain ja ainoastaan mallilla itsellään, sillä kuka seisoo linssin edessä, olkoon "virallinen" tapa miten vaan.

Tahtoisin siirtää osan "Studio Millan" kuvista otettavaksi ulkona, muttei ole paikkaa missä voisi olla rauhassa ilman sivullisia videokameroita, ja se vähän harmittaa. Muutenkin olisi ulkona otettaviin kuviin sen tusina ideaa valmiina.

Voikkarina tiiraan kaikki gallerian kuvat useampaan kertaan. Näköaistin lisäksi koen joidenkin kuvien tapahtumia melkein kuin olisin ollut niissä mukana. Osasta kuvia meen ihan sekasin ja niihin tarttis leimata K-Milla  :o  joistain kuvista tunnen kateutta, jotkin puistattaa, jotkin herättävät ajatuksia tai ideoita, ja joistakin yksinkertaisesti vain nautin niiden kauneuden takia.
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Arctika - 19.07.2011, 17:52
En pane gallerioihin kuvia siksi, että haluan säilyttää yksityisyyteni edes jollain tasolla. Asuu minussakin pieni exhibbari, mutta se näkee päivän- tai yönvalon vain silloin, kun niin päätän ja vain niille silmille, joille sen näyttämisen koen sopivaksi. Toisin sanoen esim. kinkykavereiden tapaamisissa/sessioissa tai bileissä.
Menen tyytyväisyydestä myhäillen hautaan tietäen, etten ole kinkytaipumuksistani joutunut kertomaan tahi hämmästeleviin kysymyksiin vastailemaan yhdellekään lähisukulaiselleni tai työyhteisöni jäsenelle. En omalla kohdallani halua myöskään asettaa em. ihmisiä heille mahdollisesti epämukavaan tai kiusalliseen tilanteeseen, että tunnistaisivat minut jostain netissä pyörivästä, epätavanomaisesta kuvasta.
Juuri sen verran suppea itse olen. Onneksi tässä kaapissa on paljon tilaa, tungusta huolimatta.
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleriakuvia?
Kirjoitti: Norja - 22.07.2011, 21:44
Mielenkiintoinen aihe ja ylläripylläri mä tartun het näppikseen ja alkaan veivaamaan vastausta:

Mä viestin kuvillani fantasioita ja tarinoita. Tai niin olen ainakin toistaiseksi tehnyt. Dokumentoivaa sessiokuvasta toisaalta en ole vielä päässyt edes tekemään. En koe enää nykyään tarvetta esitellä itseäni, taitojani tai toisten bdsm "taitoja" kuvien kautta...

Nyt on pakko kertoo tää vaikka ei kyllä yhtään liity koko otsakkeeseen. Luin eka että: "Mä viestin kullillani fantasioita ja tarinoita." ja kelasin et toihan on hyvä! Kyrpää fotoista nimittäin löytyy. Mä olen nähnyt Kahlitun kuvia ja ne paranee koko ajan paranemistaan. Niissä on usein mukana purevaa oivaltavuutta ja pohjalaisen synkän mustan huumorin sävyttämää käteensähörähtelyä jäykistelijöille tyyliin Iggy Pop Keskustapuolueen vuosikokouksen pääesiintyjänä, mistä pidän. Kovasti. Niissä ei sievistellä.

Oikeastaan voisinkin vaihteeksi julkaista pari fotoa itsestäni ja ulkoilmaihmisen upean päivettyneestä vartalostani. Ei kai siitä mitään haittaakaan olisi.
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Pip - 09.06.2016, 22:33
Törmäsin vanhaan ketjuun ja aloin pyörittelemään mielessäni, miksi tosiaan julkaisen kuviani täällä. Tämä on kuitenkin foorumi, joka minulla on koko ajan taustalla auki ja minulle luonnollinen julkaisukanava, jossa voin julkaista sellaista materiaalia, mitä esim. naamalassa ei voi julkaista.

Koko harrastukseni kuvaamiseen on alunperin lähtenyt siitä, että halusin otta mahdollisimman hyviä kuvia sidonnoistani. Sitä kautta olenkin jo vähän kehittynyt, mutta vielä on hyväksi kuvaajaksi matkaa. Pidän täällä tietynlaista portofoliota, vaikka jotkut kuvat nyt ovatkin kännykuvia ja "roiskaisuja". Olen joutunut mallien pyynnöstä poistamaan monta (omasta mielestäni) hyvää kuvaa, kukin omien syidensä vuoksi. Jotkut haluan niiden idean vuoksi ottaa vielä uudelleen jonkun muun kanssa.

Kuvien ideointi on minulla se hankalin osuus, enkä ole kovinkaan hyvä dokumenttikuvaaja. Tästä syystä harvemmin olen omista sessioistani kuvia ottanut, mutta sehän on vaan opettelua, joten miksi en julkaisisi jotain peitettyjen ovien takaa.  ;D

En julkaise kuviani, että löytäisin potentiaalisia kumppaneita, vaan siksi, että kuvissani on aina joku tarina itselleni. Mikäli tämä tarina välittyy jollekin katsojalle, niin silloin olen onnistunut. Nöyränä opiskelun tiellä jatkan.
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Kettu vinossa - 10.06.2016, 08:47
BDSM-baariin olen laittanut pysyvästi vain yhden kuvan Mulko-ketusta, jotta Jyväskylän miitteihin tulevat tietäisivät mitä etsiä. Pari muuta kuvaa on ollut lyhyen aikaa näytillä havainnollistamassa jotakin asiaa mistä olen foorumilla maininnut. Muuten galleria on tällä sivustolla niin hankala käyttöliittymältään, etten sitä käytä. Muiden gallerioita tulee siksi katseltua todella vähän, menen paljon mielummin katsomaan muiden kuvat FetLifen tai jonkun muun sivuston puolelle, jos kuviin on linkattu täältä. Itsestäni en naamakuvia julkaise missään netissä. Jos joku pitää tavata, niin tuntomerkiksi sopii paremmin moni muu asia.

Itse en luottaisi valokuviin "kinky-CV:nä", koska valokuvia on äärimmäisen helppo varastaa muualta netistä tai muokata totuutta vääristeleväksi. Henkilö kannattaa mielummin tavata kasvokkain kuin luottaa hänen taitoihinsa pelkän nettiprofiilin perusteella.
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: stoge - 10.06.2016, 10:45
Jotta o ees jotai runkkumatskua!  :o
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Feird - 10.06.2016, 10:58
ei näille kuville oikein ole muutakaan julkaisupaikkaa kuin pervofoorumit. omat kuvat kertovat itsestäni ja mieltymyksistäni. tietysti niistä on myös apua siinä mielessä että minut tunnistaa helpommin bileissä sun muissa ja onhan se kiva jos foorumillakin tietää minkä näköisen henkilön kanssa juttelee. ymmärrettävästi kaikki ei halua täällä omalla naamallaan esiintyä mutta itselleni se ei ole ollut ongelma.
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: vctr - 10.06.2016, 17:33
Tuo, että nämä foorumit on vöhän ainoat paikat kuvien julkaisuun. Julkaisemishaluja tulee taas siitä, että kuvan tarkoitus on tulla nähdyksi... ja sit vähän ehkä tekee mieli esitellä itseään. Kivaa on vielä jos jonkun päivästä sattuu tulemaan edes aavistuksen parempi kuvan takia. Harmitonta huvia kaikkiaan.
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: DareDoll - 10.06.2016, 17:55
Koska huomiohuora ja ekshippari ja sitä mukaa poistelee ku saa siitä kärsiä.
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Kiusa - 10.06.2016, 18:41
Because **** you, that's why!

http://www.bdsmbaari.net/index.php?action=gallery;sa=view;id=14867
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: onez - 10.06.2016, 22:12
koska miks ei?... mihin niitä sit laittais?
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: yksi1 - 11.06.2016, 12:21
Unelmoin julkisesta piiskaamisestani ja kun se ei ole mahdollista, niin haluan mahdollisimman monen näkevän piiskatut pakarani. Julkinen ja sallittu masturbointi eri ryhmissä on myös mieliharrasteeni.
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Hra K - 12.06.2016, 05:37
En ole vielä oikein keksinyt syitä julkaista, niin eipä sitä sitten ole tullut harrastaneeksikaan. Kohteetkaan eivät ole millään tavalla julkisuushakuisia eikä suurin osa edes tämän paikan käyttäjiä, niin ei ole tullut sitten kyseltyä tarkemmin julkaisuista. Joitakin ideoitahan täällä on esiintynyt mutta en nyt varsin lumoutunut kuitenkaan. Katsotaampas miten tilanne kuvatuksien kanssa etenee.

 vastamulkoisesti
 K

 
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Uhripappi - 12.06.2016, 16:40
Profiilikuvistanikin tulee tarpeeksi pahaa palautetta, joten miksi laittaisin galleriaan vielä niitäkin pimeämpiä kuvia.  8)
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Lady Whip - 12.06.2016, 16:55
Profiilikuvistanikin tulee tarpeeksi pahaa palautetta, joten miksi laittaisin galleriaan vielä niitäkin pimeämpiä kuvia.  8)

Niinkö?
  http://www.bdsmbaari.net/index.php?action=gallery;sa=view;id=8838
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Uhripappi - 12.06.2016, 17:04
Kiitoksia rohkaisusta Lady Whip, sinähän olet tosiaan joskus osallistunut saatanalliseen metsäsessiooni ja kokenut asian hyvin positiivisena.  8)
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: talvenjäähile - 16.06.2016, 14:15

Kuvaaminen on lähes yhtä tärkeää kuin hengittäminen ja käveleminen, on vaan tarve kuvata kaikkea vastaan tulevaa. Suurin osa kaikista kuvistani, varmaan yli 90 %, on maisema- ja luontokuvia. Ihmisten kuvaaminen ja henkilökuvaus ovat huomattavasti haasteellisempia juttuja.

Kun kuvaa niin yleensä myös ilmenee tarve julkaista, niin kuin kaikessa taiteessa tai “taiteessa”. Erinäisillä foorumeilla se on helpointa joten siksi julkaisen kuvia myös täällä. Pöytälaatikkoon tekeminen ei vaan pidemmällä tähtäimellä nappaa.

Viihdyn paremmin kameran takana, kameran edessä lähinnä vain pimeässä, sidottuna kevyesti sekä kasvot peitettynä. Pyrkimyksenä saada parhaat palat esiin ja huonoimmat piiloon, mikä on sekä narsistista että voimauttavaa valokuvausta. Harva tosin varmaan muutenkaan haluaa julkaista itsestään kuvia joissa huonoimmat puolet ovat esillä... Kuvatessani muita koetan saada aikaan oman sekä kuvattavan mielestä mahdollisimman hyvän kuvan joka vastaa sitä tarkoitusta miksi kuvaamaan on päätynyt. Tunnelma ja illuusio ovat yleensä keskeisimpiä pointteja. Kuvissa on toisinaan taustalla jokin tarina mikä ei kuitenkaan välttämättä välity kuvissa. Usein tulee vain idea mistä tahansa kuvasta (tai tällä foorumilla sidontakuvasta) jonka haluaisi toteuttaa ja sitten mahdollisuuksien sekä resurssien puitteissa pyrkii toteuttamaan sen.

Kuvat kuuluvat yleensä kummallekin, sekä kuvaajalle että kuvattavalle ellei toisin sovita. Julkaisemisesta pitää aina sopia etukäteen (mitä, miten, missä ym.) ja mielellään kirjallisessa muodossa.

Kuvien esille laittaminen on myös jonkunlaista tarvetta kommunikoida. Luolaihmis-syndrooma elää edelleen; kuvallisen jäljen jättäminen johonkin todistaa että on ollut olemassa.

Galleriakuvien katselu on mielenkiintoista, se on ajanviettoa ja uteliaisuutta niin kuin kuvien selaaminen missä tahansa, ihmisillä on välillä taitoa ja uskallusta toteuttaa mielettömän upeita kuvia. Kuvista saattaa joskus saada joitakin osittaisia virikkeitä omiin kuviinsa vaikka yleensä en halua lähteä suoraan toistamaan mitään aiemmin tehtyä vaan luoda kuva alusta alkaen kuvattavana omien aivoitusten ja kuvaajana kuvattavan ajatusten mukaan. Tyhjiöissä ei kuitenkaan ideat välttämättä lennä joten vaikutteita tulee joka tapauksessa eri puolilta. Kun on muiden kuvia katsellessa vaihtanut kateudesta väriä monta kertaa niin sitten palaa vaan siihen että tekee omaa juttuaan, ajatteli muut siitä mitä tahansa.
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: No pain no game - 16.06.2016, 15:00
Wanha sanonta sanoo, että yksi kuva vastaa tuhatta sanaa.
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: punasiipi - 16.06.2016, 21:42
On sen verran visuaalisesti suuntautunut ihminen. Ja kerran vuodessa-parissa tulee sen verran itsetunnokas olo että kuvittelee porukan tykkäävän katsella.
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: MrDarkSide - 21.02.2017, 14:28
Koska pidän katsella aiheisia kuvia ja haluan myös aiheista muille kuviani näyttää. Niinkin se menee, että jos kukaan ei kuvia näkisi tai katselisi - ei silloin tänne kukaan kuviaan laittaisikaan. Sanonta kuvat kertovat enemmän kuin tuhat sanaa, pitää myös usein paikkansa.

Saitin luonteen ja esittelytekstin mukaan  "BDSM- baari on Suomen suurin bdsm ja fetish- aiheinen sivusto" yritän pitää galleriakuvien aiheet saitin luonteen mukaisina, sekä jollain lailla ainakin seksuaalisuuteen liittyvinä.
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: momoi36 - 21.02.2017, 14:40
Koska mä voin.  8) ja koska pic or it didn't happend ja koska lievästi olen exhibbari.  :P
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: helle - 21.02.2017, 14:49
Kai sitä pientä ekshibitionismia on. Pidän muiden kuvien katselusta ja on kiva antaa itsestäänkin jotain tavallaan takaisin. Yksärien takia tosin taidan julkaista kuvat jatkossa mieheni profiilin kautta.
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Icebug85 - 21.02.2017, 16:42
Julkaisen kiusallani
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Shakesbear - 21.02.2017, 17:43
Oon niin itserakas ja haluan paljon tykkäyxii ja kommenttei.

No ei. Laitan, koska viimein saa vilautella "luvan kanssa". Seksuaaliset kuvat ovat ihania sekä katsella, että kuvata, koska se tuntuu olevan joku tabu vaniljakeskuudessa ja mä oon tosi paha tyttö enkä tykkää tabuista. Fuck the police ja silleen. Mulla on lievä fetissi kuvattavana olemiseen, tiedä sitten, olenko tässä suhteessa myös exhibbari. Julkisella paikalla livenä en kuitenkaan voisi alasti kuljeskella, paitsi ehkä nimenomaan kinkybileissä.
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: VilleC - 21.02.2017, 19:00
Mä seuraan kuvapäivityksiä ja tykkäilen aktiivisesti muiden kuvista ehkä enemmän vielä kun täällä Instagramissa, Fetlifessa ja äskettäin loin profiilin ja äänestelen ja tykkäilen myös Modelmayheimissä. Se on vähän niinkuin taidenäyttelyssä kävis :D Kauniit kuvat on itsessään nautintoa vähän niinkuin lasi viiniä.

Instagramissa lähinnä maisemakuvia eri puolilta ja pari tuhatta kaveria / seuraajaa :)

On kiva tykätä ja tietysti kiva saada myös tykkäyksiä. Olen BDSMtestinkin mukaan vahvasti sekä voyer että exhibbari :))

Toiset tykkää kirjoittaa ja lukea. Mä olen enemmän visuaalinen persoona.

Tykkäysnappula olis kiva täälläkin :)
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: VilleC - 21.02.2017, 19:04
Unohtui vielä sekin että kun katselee muiden taidetta ja kuvia saa ideoita. Mä haluisin tehdä ton saman vähän eri tavalla.

Ja mitä sitä peittelemään että alkaahan sitä tekemään mieli kun kauniita kuvia katselee :D
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: VilleC - 21.02.2017, 19:08
Ja onhan se motivoivampaa piirtää ja kuvata näytille kuin pöytälaatikkoon. :D
Nyt lopetan kommentoinnin..
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Ansku - 21.02.2017, 21:15
On ihanaa päästä keikistelemään ja kokemaan olonsa seksikkääksi, kun töissä pitää olla niin pliisu. Olkoon sitten exhippailutaipumusta, jos niikseen menee.
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Nvriih - 21.02.2017, 21:42
Noh, täällä jos jossain on oikea yleisö niille. :) Tapa ilmaista itseä ja vahvistaa omaa itseä kinkyidentiteetin osalta, kun ei näitä hommia oikein voi muutoin julki tuoda esim. kavereille tai kollegoille.

Toimii osittain myös päiväkirjana tapahtumista elämässäni, sekä hyvänä esittelynä kinky-taipumuksistani jos joku haluaisi tutustua.
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: armadillo - 21.02.2017, 23:08
Kiitos kysymyksestä.

Kyllä varmaankin yksi tärkeimpiä syitä on se kiva fiilis kun saa onnistuneella kuvalla sosiaalista hyväksyntää. Se on tämmöiselle laumaeläimelle yksi elämän perustarpeista. Kuvissa voi myös kivasti esitellä joitain itselle mieluisia ideoita, joista joku kiinnostunut voi ottaa tärpin, ja parhaassa tapauksessa jopa lähestyä viestillä. Seuranhakuhommelien kannalta ajattelen muutenkin, että kiehtova kuva herättänee enemmän kiinnostusta kuin pelkkä teksti.

Terveisin,
 Armadillo <3
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Tkuisäntä - 21.02.2017, 23:38
Koska hyvää fiilistä on kiva jakaa. Ja koska se on helvetin pornoa:-)

J
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Kelpie - 22.02.2017, 00:08
Koska olen söpö ja haluan näyttää sen myös muille  ;D
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Pip - 22.02.2017, 01:02
Niin, olen ajatellut vähentää kuvasaasteen tuottamista tänne, koska kukaan ei niitä näköjään enää katso. Tai ainakin jätän sellaiset kuvat julkaisematta, joihin olen oikeasti nähnyt vaivaa. Kännyräpsyjä ja pokkarilla runkosalamalla otettuja voin vielä jakaa tänne. Eihän ne kuitenkaan kauaa esillä pysy. Tai jos vaikka alkaisin kuvaamaan pelkkiä pilluja, perseitä ja tissejä. No, samalla kalustollahan ne menee. Ei tarvitse miettiä valaistusta, salamoiden puolesta, tai luonnonvalolla. Sitä vaan räpsii menemään ja alkaa spämmäämään galleriaa. Sit sopivasti, kun on pudonnut uusimpien etusivulta, niin poistetaan edelliset, ettei baarin muisti mee tukkoon ja otetaan uusia vastaavia. Sithän kaikki on tyytyväisiä.  :)
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Pip - 22.02.2017, 01:34
Niin ja se pitää vielä mainita, että tuskin puhun pelkästään omasta puolestani. Olen huomannut itseäni parempien kuvaajien turhautumisen siihen, ettei siihen vaivannäköön, mitä kuvia varten on nähty, kiinnitetä sen enempää huomiota. Kännyräpsyt jääköön sitten tämän palstan visuaaliseksi anniksi.
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Kelpie - 22.02.2017, 08:06
Kyllä niitä(kin) arvostetaan, täällä ei vain ole Facebookin "Like" tai Fetlifen "Love"-painiketta. Pidän jopa sinun kuvistasi vaikken kuvaamisesta vielä mitään ymmärräkään. Nopeat kännykkäräpsäisyt eivät tietenkään miellytä silmää yhtä paljon mutta voivat välittää osapuolien tunnelmaa, mitä ei sitten välttämättä olekaan lavastetuissa kuvissa. Katsojasta sekin on kiinni.

Tuli tuosta turhautuneisuudesta mieleen tämä ketju:
http://www.bdsmbaari.net/index.php?topic=5432.msg90929#msg90929
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Lady Whip - 22.02.2017, 08:33
Kaikenlaisilla kuvilla on oma aikansa katsella niitä.
Visuaalisen kauneuden tarve tulee hyvin usein tyydytetyksi esim Pipin kuvien kautta.
Myös Dominic ja Qumma plus muutaman muun kuvat joita katselee mielellään.

Sitten se toinen puoli. Kännyräpsyllä sessiotilanteessa otetut kuvat tuovat toisenlaista tunnetta. Enemmänkin levottomuutta hyvällä tavalla, ajatuksena: Tuo on oikeasti tapahtunut. Miten meni kuvan jälkeen. Mitä oli ennen sitä.
Sitä ikäänkuin samaistuu kuvan tunnelmaan ja alkaa kehittelemään mielikuvissaan jatkoa kuvan avaamalle tarinalle.

Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: IKRM - 22.02.2017, 09:19
Itse en ainakaan kuvaa katsellessani mieti miten se on kuvattu, miten on valot säädetty ja miten taitavasti kuvaa on mahdollisesti käsitelty.

Ainoa asia mikä kuvassa huomiota kiinnittää on tunnelma, energia mikä kuvasta välittyy. Useimmiten hienosti lavastetut ja teknisesti hyvin kuvatut kuvat jättää täysin kylmiksi sen vuoksi.

En usko, että tämä on muutenkaan oikea foorumi briljeerata valokuvaustaidoilla, fiilis ratkaisee, siihen ei tarvita hienoa tekniikkaa, mutta toki, suhruinen kännykkäotos ei kyllä riitä, että kyllä kuvasta pitää selvää saada.

IKRM
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Isrika - 22.02.2017, 10:00
Jos mä lähden ruuvaamaan kuvia, salamoiden kera jne niin kuvaan koska haluan, tai kuva on alunperin tarkoitettu johonkin muuhun tarkoitukseen. Jos se on baariin kelvollinen niin se on vaan bonus.

Jos ollaan meiningillä, että kuvataan baariin, niin ne on just vallitsevalla valolla tai kännyräpsyjä. Joku pyytänyt kuvaa tai sitten muuten vaan kuvan haluaa tuottaa joidenkin iloksi tai "iloksi". ;D
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: DrDDR - 22.02.2017, 10:25
 
Lainaus
Jos ollaan meiningillä, että kuvataan baariin, niin ne on just vallitsevalla valolla tai kännyräpsyjä. Joku pyytänyt kuvaa tai sitten muuten vaan kuvan haluaa tuottaa joidenkin iloksi tai "iloksi". ;D

Mulla menee juurikin niinpäin, että kun ne pelit ja pensselit kuitenkin on tuossa niin turhaanpa sitä vaan sinnepäin kännykällä räpsii vaikka onkin "vain" baaria varten :D
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: MrDarkSide - 22.02.2017, 11:36
"Myös Dominic ja Qumma plus muutaman muun kuvat joita katselee mielellään."

Ohoh, julkinen kehu - kiitos!

Nyt sitten kommentin myötä paineet lisääntyy kuvien ja niiden laittamisen suhteen  :) Minulla vaan nykyisin sellainen tapa tai tyyli, etten jostain syystä halua jättää kuviani kaikkien nähtäväksi viikoiksi/kuukausiksi/vuosiksi. Mutta mutta...täytyypäs kameran muistikortilta poimia taas joku päivä kuva galleriaan laitettavaksi  8)
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Dolores - 22.02.2017, 12:25
Koska olen HUOMIOHUORA.
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: klipklop - 22.02.2017, 12:59
Varmaan jonkinlainen huomiohuoraus on ollut taka-ajatuksena niissä muutamissa kuvissa mitä tänne olen postannut (ja poistanut sittemmin). Profiilissa olevat otokset ovat lähinnä täydentämässä profiilia, antamassa jonkinlaista osviittaa siitä minkä näköinen mörkö profiilin takana on.

Miten koen muitten kuvat? Kivahan niitä on katsella ja ihastella, näkee millaista sakkia täällä pyörii ja mitä niitten ajatuksissa pyörii. Tosin, joskus alkaa vituttaa täysin samanlaisten räpsyjen sarjapostaus.
Itse tykkään katsella kuvia joissa on ajatusta takana (ja toki kauniita, seksikkäitä ihmisiä). Se mitenkä viimeisen päälle kuva on lavastettu tai kuinka ammattimaisesti siinä on valaistukset sun muut jälkikäsittelyt tehty, ei merkkaa mulle oikeestaan paskaakaan. Joskus lähinnä vaan rassaa että tasokas toteutus on pilattu tylsällä idealla. Vaan makuasioitahan nää on.
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: TEGAMi - 22.02.2017, 13:18
Koska mä voin.  8) ja koska pic or it didn't happend ja koska lievästi olen exhibbari.  :P
Koska olen HUOMIOHUORA.

Siinäpä ne olikin sitten. Tartteeko lisätäkkään?
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Sigmamies - 22.02.2017, 13:47
Subit on mun kuvien julkaisusta pitänyt tähän asti huolta  ;)
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: stoge - 22.02.2017, 13:50
Ihan vaan sen takii että galleriassa säilyy nyt edes joku taso!

 >:D
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Triss - 22.02.2017, 13:56
Mä en sumeista kännykällä räpsästyistä sessiokuvista perusta, vaan katselen mieluiten visuaalisesti näyttäviä ja kauniita kuvia. Sitä tulee tosin tehtyä enemmän Fetlifen puolella kuin täällä baarissa, ihan vaan tarjonnasta johtuen.  :)
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Isrika - 22.02.2017, 15:25

Lainaus
Jos ollaan meiningillä, että kuvataan baariin, niin ne on just vallitsevalla valolla tai kännyräpsyjä. Joku pyytänyt kuvaa tai sitten muuten vaan kuvan haluaa tuottaa joidenkin iloksi tai "iloksi". ;D

Mulla menee juurikin niinpäin, että kun ne pelit ja pensselit kuitenkin on tuossa niin turhaanpa sitä vaan sinnepäin kännykällä räpsii vaikka onkin "vain" baaria varten :D

Mulla toi taitaa johtua just siitä, että baaria varten kuvaukset tapahtuu lähinnä Ompussa, niin ei sinne mitään salamoita jaksa raahata mukana junassa. ;D
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: DareDoll - 22.02.2017, 16:43
Luuriselfiet ja -melfiet, -milfiet ja -belfiet on just kuumottavimpia mutta toki hienoja otoksia myös ihailee ja arvostaa  :)
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Kunzmann - 22.02.2017, 20:26
Jo nuorna miehenä tykkäsin ennen digiaikaa ottaa tuhmia kuvia ikään kuin ajatuksella että voi kiikkustuolis vanhana katella ja muistella, ja olihan se kuumoitavaa viedä filmirulla paikalliseen valokuvaliikkeeseen teetettäväks ja hakea naama punaisena.
Sit kun digiaika koitti avasi se uuden kanavan ja leikkikehä.net tuoda niitä julkiseksi muiden nähtäväksi..jokin siinä kutkutti aikoinaan.
Sit kun sai jkameran aloin jopa haaveileen että oppisin hyväksi kuvaajaksi..ja vitut...Pari hyvää ruutua sainkin mut sit innostus lopahti.
Hetken oli jotain kinkykaapista ulostulo tarvetta, sopivan seuran hakua,  kyllähän niihin kuvagalleriat ihan omiaan on ollut.
Ai niin ja onhan se että bileissä jotku tunnistanut kuvista ja tullut raatisille varsin kivaa.
Meni vähän aiheen vierestä, mut siellähän on tilaa.
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Conf - 22.02.2017, 20:39
Koska voin
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: onez - 22.02.2017, 21:18
koska miks ei?... mihin niitä sit laittais?
Samaa mieltä kai vieläkin.. vaikka mitään ei kyl oo tullut julkaistua vähään aikaan :o

Ehkä joku kämänen selfie korjaa sen :P
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: DrDDR - 23.02.2017, 16:15

Lainaus
Jos ollaan meiningillä, että kuvataan baariin, niin ne on just vallitsevalla valolla tai kännyräpsyjä. Joku pyytänyt kuvaa tai sitten muuten vaan kuvan haluaa tuottaa joidenkin iloksi tai "iloksi". ;D

Mulla menee juurikin niinpäin, että kun ne pelit ja pensselit kuitenkin on tuossa niin turhaanpa sitä vaan sinnepäin kännykällä räpsii vaikka onkin "vain" baaria varten :D

Mulla toi taitaa johtua just siitä, että baaria varten kuvaukset tapahtuu lähinnä Ompussa, niin ei sinne mitään salamoita jaksa raahata mukana junassa. ;D

Joo vaatiihan se vähän enemmän kantamusten karsimiata jos julkisilla joutuu kulkemaan :D

Mulla on asiaanliittyvis reissussakin tuo "kevyt kalusto" mukana, vaatii vain sen 30kg romumäärän nakkaamista autoon  C:-)
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: NeitiM - 27.05.2018, 16:55
Ei ole kuin vähän kuvia ja niitä haluan esitellä, vaikka ei ne sen suuremmin ajatuksia herätä. Missään muualla kun niitä en voi julkaista. Kinkkyyttä joko ymmärtää tai sit ei. Alastonsuomi ei tule kysymykseen.

Millaisia kuvia katselen? Asukuvia, jos niissä on jotain uutta ja istuu hyvin kantajalleen sekä asenne kuvissa. Köysittely ja mustelmat ei herätä ajatuksia, koska siinä on vain lihaa roikkumassa tai lihaa muistelmilla  ;D ja niitä on tusinnoittain että pitää olla joku juttu, mikä herättäisi ajatuksia - esim. teatreellisuus tai rohkea tausta (esim. puutarha). Sellaiset sessiokuvat kiinnostaa, jossa mistress on nähnyt vaivaa esim. miehen kaltoinkohtelulle. Täällä harvemmin julkaistaan naisten kaltoinkohtelu -kuvia (veri ja veitset ei ole mun juttu) ja useimmiten taitaa vain sinkkusubnaiset julkaista kuvia. Missä masterit ja domit sessiokuvien kanssa? Äh, ehkä olen tirkistelijäpervo  ;D
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: NaughtyGorgeous - 27.05.2018, 16:57
Laitan kuvia koska huomiohuoraan ja yritän pönkittää heikkoa itsetuntoa, ei sen kummempaa :)
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: momoi36 - 27.05.2018, 17:29
Koska olen exhibbari ja nautin kun saan näyttää muille itseäni. Huomiohuoraaminen.  :love:
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Juuttisetä - 27.05.2018, 17:49
Mielestäni on reilua, että runqqareille on materiaalia ja se päivittyy sopivalla tahdilla....kiitokset siis kuvaajille.
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Pinni - 27.05.2018, 18:28
Koska kuvien ottaminen on ihanaa ja niiden laittaminen kaikkien iloksi on vielä ihanempaa  :love: :love:
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Juha K - 27.05.2018, 18:28
Koska omaan profiiliin ei mahdu enempää.
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Pinku - 27.05.2018, 18:35
Koska haluan näyttää miltä näyttää lifestyle 24/7 AB:n elämä. :P
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: napakettu - 28.05.2018, 00:37
Koska exhibbaan. Ja pervoselfieitten ottamisesta tulee kaunis ja kivan seksikäs olo. Vapauttavaa. Pimeetä.
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Rautakäsi - 28.05.2018, 12:04
En tiedä. Ei niitä kuitenkaan kukaan katso.
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Apollyon - 28.05.2018, 12:47
Kaksi syytä.

1. Tykkään esitellä leluani. Ilmeisesti jotkut tykkäävät katsella alistettua subinarttua käytössä ja käytön jälkiä. Siksi tykkään julkaista kuvia lelustani.

2. Harrastan itseni kouluttamista ajattelemaan, että myös epäveistosmaiset miesvartalot voivat miellyttää jonkun silmää. Eikä se toki haittaa, jos joku sanoo jotakin positiivista.

A
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: stoge - 28.05.2018, 14:54
Iha vaa markkinointimielessä!!!!!  ;D
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Ansku - 28.05.2018, 16:28
Koska muuten Isrika lyö! :D :D :D höpsis! Se on kivaa!
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: stoge - 28.05.2018, 21:56
Koska muuten Isrika lyö! :D :D :D höpsis! Se on kivaa!

Kerron I:lle että susta on kivaa että se lyö sua!  >:D
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: DrDDR - 29.05.2018, 12:42
Koska muuten Isrika lyö! :D :D :D höpsis! Se on kivaa!

Kerron I:lle että susta on kivaa että se lyö sua!  >:D
Eikö se ollut niin, että vasikat saa puukosta?  C:-)
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Ansku - 29.05.2018, 12:49
Koska muuten Isrika lyö! :D :D :D höpsis! Se on kivaa!

Kerron I:lle että susta on kivaa että se lyö sua!  >:D
Mä aloitan ketjun "irti asianyhteyksistä" :D
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: Dominantti - 29.05.2018, 21:29
Hassua, etten (muistaakseni) ole törmännyt tähän ketjuun aikaisemmin.  ???

Mutta miksi kuvia galleriaan? Ilmaisumuotona?

Alkuvaiheessa kai oli jonkin verran ihan vain sitä et "hei siistii kato mäkin teen näitä kinkyjuttuja!" ...mutta kun tajusin, että mulla on ehkä jotain annettavaakin kinkyvalokuvaajana tästä on tullut harrastus. Maailma on täynnä kuvia ja kuka tahansa voi räpsiä vaikka mitä, niin yritän kai kilpailla sitten laadulla? Ainakin jollain tasolla sitominen, valokuvaus, ja kuvankäsittely on nykyään hallussa.  Eipä niitä taitoja voi vaan antaa sitten kerätä pölyä.  ^-^

Ja onhan tämä markkinointiakin. On kivaa voida luoda pervoa taidetta uusien mielenkiintoisten ihmisten kanssa, ja jotain kautta pitää näyttää mitä osaa.  ;D ;D ;D
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: ravenvonred - 30.05.2018, 03:01
Ajattelen että joku voisi saada inpistä, ilahtua tai runkata "vaan"  C:-)
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: remmittä - 30.05.2018, 21:30
Vakava asia, toisten kuville runkkaaminen  :))
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: jkk2005 - 30.05.2018, 23:08
Lähinnä muiden iloksi ja kai siiinä jotain alistavalla tavalla kiihottavaakin on kun muutkin näkee miten on pyllylle käynyt.
Entinen naisystäväni pyysi välillä tyttökaverinsa katsomaan kun sain piiskaa. Ja kerran exäni lahjoitti mut tyttöjen polttari iltaan piiskattavaksi.
'jonkinlainen piiskan saamisen paljastusvietti siis löytyy.
Otsikko: Vs: Miksi julkaiset galleria kuvia?
Kirjoitti: zIggy - 10.09.2018, 20:33
Tein tumblr-tilin ja aloin lisätä sinne kuvia. Ehkä joskus rohkenen ehdottaa Valtiattarelleni, että lisäisimme kuvia yhdessä. Tällä erää toimin soolona.

Onko teillä tumblr-tilejä?

Minut löytää täältä: https://nordicuck.tumblr.com