BDSM-baari
Ilmoitustaulu => Miitit => Aiheen aloitti: Tapsa - 20.07.2012, 07:53
-
Klo 20-02.
Dresscode.
Kivistön Tanssitalo, Vaajakoskentie 29 Jyväskylä.
Tervetuloa!
-
Täytyypä kirjata kalenteriin, eipä olekaan siellä tullut käytyä varmaan kuuteen vuoteen.
-
Hankala päivä, mutta illaksi pitänee ajella tänne, monen vuoden jälkeen taas pilettämään....
-
Nyt ku on 2 Bizarren bileet jääny välistä ni nihin on tultava vaikka pää kainalossa ;D
-
Ehdottomasti tulossa kolmatta kertaa ^^
-
Tulossa, TIETTY hotlakin jo hoidettu.
Pitäskö stinger taas ripustaa >:D
Cuda
-
TAFF jää olosuhteiden pakosta väliin, joten yritetään tänne.
-
Valmiina ripustettavaksi jo nyt O:-)
-
Nostetaanpa tämä etusivulle. Jyväskylässä tapahtuu tasan kolmen viikon päästä. Tehdään taas porukalla hieno bileilta.
terveisin
Lurvio
-
Itselläkin on parit bileet jääneet väliin, nyt olen taas tulossa. Jei!
-
Jospa sitä yrittäisi päästä paikalle :D
-
Tulen. Ah ah.
-
Kaikki riippuu tällä kertaa erittäin etanasti käyttäytyvästä KELAsta, että pääsemmekö tiikin kanssa bileisiin. Nollatilillä on aika hankala tilata vielä yksi asu ja maksaa pääsylippuja, kun alasti emme jaksa enää palella.
-
Ei taida jaksaa tänä syksynä, kun melkeen joka viikonlopulle olis jotkut bileet...
-
Kyllä savolaismallin "Jaska Varpunen" >:D pyrkii rantautumaan paikalle. Mukanaan taas arveluttavaa materiaalia... ::)
-
Vaikka miten päin yrittäis soveltaa niin mä en valitettavasti pääse paikalle. Tälläkään kertaa :(
-
Tänne vois yrittää...
-
Täytyyhän sitä tulla paikalle tillottamaan kaikkia kauniita asuja sekä ihmisiä x)
-
Muistakaas kaikki Jyväskylän alueella elelevät (tai muuten kaupungissa vierailevat) tulla Jyväskylän kinkymiittiin (ensi kerralla torstaina 11.10. klo 19 Hemingway'sissä). Saammeko tälläkään kertaa juonittua Bizarreen jotain mielenkiintoista...? 8)
-
Lahden bileisiin piti lähteä joukolla mutta 2/4 polyperheestä hyytyi bileiden paljouteen ja jäi kotiin. Nyt korjataan tämä ja Jyväskylään ollaan tulossa koko sakki :)
-
Äsh, jälleen jää Bizarre korkkaamatta kun ei taaskaan kykene kloonaantumaan kahteen paikkaan yhtaikaa :o
-
Tulossa ollaan ;D
-
Töissä menee
-
Tavoitelistalla ja vankasti jo suunnitelmia laadittu...
-
Näyttää vähän siltä että ensimmäistä kertaa olemme bileisiin tulossa
-
Täytynee tulla :) Toivottavasti tulossa hyvät pirskeet!
-
Löytyisikö yksinäiselle juhlijalle juttelu- ei sessioseuraa?
-
Jutteluseuraa kiitos aina ja näillä näkymin olen tulossa.
-
Odottaa jo lauantaita, eli mukana.
-
Jutteluseuraa ja uusia naamoja on aina mukava löytää.
Tulossa ollaan.
-
Täytyy harkita tarkkaan, oikeasti ;D
-
Laitetaan harkintaan, eihän sitä koskaan tiedä jos ottaisin viikonlopun vapaaksi kyllä toi varmaan duunin voittaa..tai käy työstä :P
-
Meinasin ilmaantua paikalle...
Cuda
-
Tulossa myös :D
-
Mitähän sitä laittais päälle? ???
-
Mitähän sitä laittais päälle? ???
Alasti vaan! :P 8)
-
Ei ehdi :(
-
Hetkinen nyt , kaapin ovihan on hiukan raollaan - pitäisiköhän siitä livahtaa bileisiin...
-
Olisko kukaan menossa huomenna autolla Hgistä Jkl:ään ? Tulisin maksamaan bensoja.. :-)
-
Saavun paikalle. Saa tulla puhumaan jos tunnistaa ja myös vaikkei tunnistaisi. Missäköhän se jäsenkortti taas luuhaa?
-
Suunnitelmista huolimatta väliin jää :-\
Hyvää bileiltaa Jklään suuntaaville! :)
-
Kumipari kiittää järjestäjiä ja muita mukana olleita nautinnollisesta ja upeasta illasta. Ekaa kertaa oltiin ja ei jäänyt viimeiseksi, kiitos kaikille!
-
Kiitokset täältäkin järjestäjille ja uudestaan tuun kans.
-
Kiitos kaikille ja erityisesti ikimuistoiselle keskusteluseuralle! Bilepaikalla oli tällä kertaa laitettu kuulemma lämmitys päälle, joten lämpimäksi tarkoitettu asuni muuttui tunnin käytön jälkeen sietämättömäksi saunaksi. Lämmitys oli kuitenkin hyvä paljastavampia asuja käyttävien mielestä. 8)
T: Kettu vinossa, ydinsuojapukumenninkäinen.
Asusta kyselleille:
Asuan näkyy saatavan taas pitkästä aikaa Varustelekasta kokonaisuutena, johon kaasunaamari kuuluu hintaan:
http://www.varusteleka.fi/product/suojavaatteet/tsekkilainen-ydinsuojakokonaisuus-viitalla-ja-mallin-z-naamarilla-kayttamaton/_3660RPN8J
Tsekkiläiset teräskypärät (sopivat hupun alle) ovat näköjään tätä kirjoitettaessa Varustelekasta loppu. Jos niitä kuitenkin tulee valikoimiin ja sellaisen ostatte, suosittelen kypärän sisäosan muokkaamista siten, että kypärä sopii päähän täydellisesti.
-
Kiitokset Bizarre Clubin puolesta sekä kaikille juhlijoille, että talkoolaisille jotka mahdollistivat taas upean illan. Bilekuvia kannattaa kysellä Bizarren sähköpostista tunnistustietojen kera, kuvia tuli todennäköisesti yli 500 joten olkaa kärsivällisiä, niiden käsittely vie oman aikansa.
Lämmitys oli tosiaan päällä ja tässä ensimmäistä kertaa kunnon ohjeistuksen laitteiston sielunelämään saaneena vasta sen käyttöä opiskellaan. Ja kuten Kettu totesikin, kaikkia ei voi miellyttää. :)
Huhtikuussa juhlitaan Kivistöllä seuraavan kerran, joten sitä odotellessa.
terveisin
Lurvio
BC.n PJ
-
Kiitoksia kivaa oli, vaikka tuttuja olikin hirmuisen vähän tällä kertaa liikenteessä.
-
Kiitokset omasta ja paremman puoliskon puolesta.
Hauskaa oli ja vaikka olikin normaalia vähemmän vanhoja tuttuja paikalla, niin jäipä paremmin aikaa jutustella vähän tuntemattomampien kanssa ;D
Keväällä varmasti taas tullaan uudestaan, mikäli vaan osuu semmoiselle viikolle, että työvuorojen suhteen sopii...
-
Oli kivat bileet ja pitkäst aikaa pääsi itekkin Bizarreen :P Ens kevään pippaloita odotellessa :) Se uus darkkarisysteemi vaikutti ihan hyvältä, vaikka ite käytiin vaan siellä tavallisella puolella.
-
Hyvät bileet ja kannatti tulla pidemmänkin matkan takaa. Kiitokset kaikille järjestäjille ja kaikille illan aikana tavatuille!
Mutta ei niin hyvää, ettei jotaina kettuunnuttavaakin... Lelon kaukosäädin (lila, pyöreä, metallikantinen) jäi jonnekin juhlapaikalle eikä seuraavana päivänä sieltä enää löytynyt... :( Perhanan kallis vekotin, jonka ehdin omistaa jopa joitakin tunteja. Joten olisin hyvin kiitollinen, jos joku tietää jotain sen liikkeistä ja mahdollisesti nykyisestä olinpaikasta...
-
Jee kiitos täältäkin suunnalta =) Pylly on hellänä mutta fiilis oli hyvä. Pitää tulla vastaisuudessakin Jyväskylään, ens kerralla vaikka koko viikonlopuksi! =)
-
Kiitos Candy Cuda Cava ja erityisesti Hokkupii sekä Ailouna.
Olette kaikki jollain tavalla kivoja olla olemassa jokainen.
Hokulle ja miehelleen iso hali/handshake Mahtavan miehen on hän löytänyt ja oli kiva tutustua.
Jykylän bileet ei kyllä petä ikinä.
Tapsalle myös iso kiitos.
-
Jee kiitos täältäkin suunnalta =) Pylly on hellänä mutta fiilis oli hyvä. Pitää tulla vastaisuudessakin Jyväskylään, ens kerralla vaikka koko viikonlopuksi! =)
Ehdottomasti.
-
oli kivaa kiitos kaikille tullaa joskus uudestaaan
-
Toinen kerta Bizarressa oli mahtava. Ensimmäinen kerta keväällä meni jännittäessä, mutta nyt sai keskittyä olennaiseen. Kiitokset kaikille ihanille kanssavieraille ja etenkin järjestäjille. Eristetty darkkari hyvä, käytössä oli ihan jonoksi asti.
Ens kerralla jatkot muualla kuin Rumassa, kauhea läävä (taas). Onneksi seurueemme herätti kiitettävästi pahennusta paikallisissa :)
-
Minkälainen tää uusi darkkariratkaisu oli?
-
Käsittääkseni siellä oli se perinteinen puoli ja sitten toinen puoli, jonne pääsi omassa rauhassa touhuamaan verho edessä tms. Joku staffilainen varmaan osaa selittää paremmin ;)
-
Taskuja on kaiveltu ja lelu on löytynyt... :)
-
Taskuja on kaiveltu ja lelu on löytynyt... :)
* Jauholakki !
Mä ajattelin ja että pullo VSOPta päässäni ei saa minua noin hajamieliseksi.. 3 pulloa XOn Rellua on joskus saanut.
-
Kiitos oli todella hauskaa :)
-
Taskuja on kaiveltu ja lelu on löytynyt... :)
* Jauholakki !
Mä ajattelin ja että pullo VSOPta päässäni ei saa minua noin hajamieliseksi.. 3 pulloa XOn Rellua on joskus saanut.
Joo, ei ollut siis mun taskussa. Saat haukkua ihan kavereitas... Mutta pääasia että löytyi. :)
-
Taskuja on kaiveltu ja lelu on löytynyt... :)
* Jauholakki !
Mä ajattelin ja että pullo VSOPta päässäni ei saa minua noin hajamieliseksi.. 3 pulloa XOn Rellua on joskus saanut.
Joo, ei ollut siis mun taskussa. Saat haukkua ihan kavereitas... Mutta pääasia että löytyi. :)
Kaiken pahan alku ja juuri jälleen kerran, mut onneksi kengät oli kanissa >:D
-
Minkälainen tää uusi darkkariratkaisu oli?
Tällä kertaa kokeiltiin jakaa darkkari verholla kahtia "yleiseen puoleen" (ei kulkuvalvontaa, ulkopuoliset katsojat mahdollisia ja todennäköisiä) ja "pikku-darkkariin", joka oli tarkoitettu parin/ryhmän yksityiseen käyttöön (verho kiinni = varattu). Alustavan palautteen perusteella ilmeisesti onnistunut systeemi, joka varmaankin toteutetaan seuraavallakin kerralla :)
Auditiiviselta kannalta ilta taisi mennä pääasiassa Nephilimien niityillä ja Kuolemalla kesäkuussa (viimekertainen DJ ei päässyt paikalle, mutta toivoa on kyllä uudemmasta visiitistä hiukan pidemmällä varoitusajalla), mutta liekö tuo suuremmin haitannut kun väestä kuului lähtevän ääntä muutenkin ::) Kiitos kaikille osallistuneille!
-
Mukavat bileet. Hauskaa oli ;)
Kiitoksia.
-
Tuli muuten mieleen tätä ketjua lukiessa että yleensä on ollut tapana ettei mainita muiden bileisiin osallistuneiden nikkejä.
Onhan näitä lipsahduksia ennenkin tapahtunut mutta mielestäni huono tapa ellei nyt sitten luvalla puhu...
-
Uniform, juurikin näin. Se, että olen tervehtinyt tai vaihtanut pari sanaa jonkun kanssa ei tarkoita sitä, että jokaisen keskustelukumppanin tarvitsisi erikseen siitä foorumilla mainita.
Mutta kiitoksia Bizarren järjestäjille ja osallistujille, oli hienot bileet, vaikka syksyn bilesuma vähän taisikin väkeä verottaa.
-
Kiitoksia juhlista minunkin puolestani. Tuli lopulta juteltua todella vähän mutta toisaalta tuli pidettyä hauskaa sitten taas vähän enemmän. Tunnelma oli tuttavallista ja hyväksyvää sekä meno kivuliaan nautinnollista. Kuuluisassa darkkiksessa ei tietystikään oikeastaan ollut mitään kun siellä kävin mutta jonain vuonna vielä yllätän tiedät kaikki housut nilkoissa! Sänky oli todella miellyttävä, siitä vielä irtopiste.
-
Moi
Tapsalta tuli terveisiä, että kuvat on saatu lajiteltua ja niitä lähetellään tuntomerkkejä vastaan. Jos sinusta siis otettiin bileissä kuva/kuvia, laita tuntomerkkejä (vaatetus/hiukset yms.) Bizarren sähköpostiin bizarre@bizarreclub.fi
Bizarren nettisivuilla on avattu galleria viime bileistä ja sinne kaivataan lisää kuvia. Jos uskallat kuvasi antaa (joko sellaisenaan tai tunnistamisen vaikeuttamiseksi modattuna) julkaistavaksi, niin laita siitäkin asiasta sähköpostia Tapsalle.
terveisin
Lurvio