BDSM-baari

Aula - kaikille avoimet alueet => Mediatila => Leffat ja leffa-arvostelut => Aiheen aloitti: Smooth - 13.04.2012, 00:04

Otsikko: Ronal the Barbarian
Kirjoitti: Smooth - 13.04.2012, 00:04
Juu, ei tässä mitään isompaa BDSM-teemaa ole havaittavissa mutta hupailua asian tiimoilta kylläkin - venyviä (tooooosi venyviä) nännejä, helvetin hyviä pakaroita ja persvakoon piiloutuneita stringeja vaikka muille jakaa. Ja muita ihkuja klisheita.
Varoitus: tämä on animaatio. Lue: piirretty. Ja mukavan helppo ajanvietettä.

http://www.youtube.com/watch?v=IyTf319plKA&feature=related
Otsikko: Vs: Ronal the Barbarian
Kirjoitti: _Bambi_ - 13.04.2012, 09:09
Tämän pätkänhän voi käydä katsomassa Night Visions festarilla tänä viikonloppuna, jossa piirrettyjen lisäksi muutakin katsottavaa. Ainoa pornahtava pätkä ohjelmistossa taitaa olla tuo tokyo emmanuelle, mutta ainahan hyvissä kauhuleffoissa on vähän silpomita ja kidutusta ;) Ja kun menee suoraan baarista katsomaan tuon fight for your lifen niin on komedia puolikin hoidettu.
Otsikko: Vs: Ronal the Barbarian
Kirjoitti: Hasse.W - 21.04.2012, 19:34
Animointi ja hahmot olivat hyvää tasoa.
Mutta tarinasta puutui uskallus.
Sitä ei uskallettu viedä pitemmälle kuin muutamiin vihjauksin. :'(
Jos käsikirjoittajalla olisi ollut uskallusta ja ”Pertti Jarlan huumorin” olisi elokuvasta saatu paljon enemmän irti.          >:D     
Ja siitä olisi tullut oikea ”aikuisten piirretty”.

Sinänsä katsottava nuoriso elokuva.
Otsikko: Vs: Ronal the Barbarian
Kirjoitti: brahma - 01.05.2012, 18:47
heh, oli hyvä traileri