BDSM-baari
Aula - kaikille avoimet alueet => Kerhohuone => Aiheen aloitti: Cwat - 23.04.2017, 01:53
-
Jos jollekin ei ole tuttu laite, one bar prisonissa pointti on se, että "uhri" laitetaan seisomaan ylöspäin sojottavan, säädettävän dildon tms päälle. Laite säädetään niin ylös kuin uppoaa, jolloin vehkeestä ei pääse pois vaikka kädet olisivat vapaana. Ainoa ehto on, että jalassa täytyy olla korkeat korot, jolloin ei ole mahdollista ponnistaa ylöspäin, ja näin paeta laitteesta. Tuolla vähän opetusmatksua http://www.metalbondage.com/category/one-bar-prison/
Kun pidin breikkiä muista töistä, suunnittelin tällaisen "kurinpitovälineen" tuohon perustuen.
Toimii melko eleganttina valaisimena muuten, mutta tarvittaessa se saadaan nopeasti irti ja vaihdetaan kuvan kaltaiseen "seipääseen". Säätö on tietekin lukittavissa, jolloin vapatuminen omin avuin ei tule kyseeseen, ja nurkkaan häpeämään laitettu saa rauhassa miettiä tekosiaan :)
Ei olisi kamalan hankala toteuttaakaan. Ainakaan vähän yksinketaisemmassa muodossa. Nyt laitoin vähän koukeroa designiin.
-
Onpas kaunis ja mukavan monipuolinen käyttöesine.
Sekä naisille että miehille.
Mietin laitteen turvallisuutta. Mitä tapahtuu jos
- nainen horjahtaa
- jalat väsyvät ja polvet alkavat pettää
Kuinka nopeasti naisen saa irti laitteesta totaalisen väsymyksen tullessa päälle.
Vaikeampi versio tuosta olisi samanlainen dildo katosta alastulevana jonka paikka olisi suussa.
Silloin ihminen olisi ns seivästetty kokonaan.
Dildo genitaaleissa ja toinen suussa. Yhtäaikaa.
-
Mietin laitteen turvallisuutta. Mitä tapahtuu jos
- nainen horjahtaa
- jalat väsyvät ja polvet alkavat pettää
No...
Heppu nimeltä Vlad Tepes voisi ehken tarinoida lisää mitä sitten tapahtuu.
Mutta noin äkkiseltään...
Se mikä oli ensin pillussa on polvien pettäessä kohta suussa.
Eli en kattos kovinkaan turvalliseksi tuota aparaattia...
-
Turvallisuuden kannalta olisi jonkinlainen kehikko tai kahleet jotka estää horjahtamasta, tai että ei vaan jätä toista yksin siihen. Laitteen esteettisyyshän siinä varmaan kärsisi, mutta mieluummin niin päin kuin Vlad The Impaler kohtausten matkiminen. Mielenkiintoine idea kyllä
-
Kyllähän tuossa on kehittelyn varaa että saisi muutenkin kuin kuvauskäyttöön sopivan vehkeen. Yksi voisi olla sellainen, että tuossa seivästimessä olisi valmiiksi rakennettuna pieni istuinosa. Siis tavallaan minikokoinen satulatuoli. Joku 10cm leveä kaareva levy. Sen varassa voisi välillä levähtää ja lepuuttaa jalkojaan. Se myös estäisi oikeat seivästymiset.
-
Vlad The Impaler
Valakian ruhtinas Vlad III (1431-1476), lisänimeltä Seivästäjä
https://fi.wikipedia.org/wiki/Vlad_III
-
Noniin, tässäpä versio 2. Lisäsin pienen säädettävän istuinosan. Samat säätöreiät, joita nyt on useampi myös vehkeen yläosassa. Koko on kuitenkin sellainen että sen avulla ei voi nostaa itseään pois käsiä käyttäen.
Etuosassa pieni "hyppyri" estämässä eteenpäin luiskahdusta. Toki sitä voisi kasvattaa vielä, mutta sitten siitä saa jo nostettua itseään ylös.
Nyt pystyy säätämään epämukavuusastetta kahdesta suunnasta. Kuinka varpaillaan saa olla, ja kuinka syvälle mene ennekuin tulee tuki vastaan. Nyt voidaan tarvittaessa jättää korkkarit jopa pois, jos halutaan pitää varpaillaan melko turvallisesti
Toki tuohon voisi tehdä sellaisen palan, johon saa pehmeän dildon kiinni, jolloin olis ienemmän liikkumavaraa ja mukavuutta.
Paljonhan tuohon voisi suunnittella lisävarusteita. Olisi kyllä hauskaa nähdä käytössä.
-
Hui miten hieno kunhan tosiaan turvallisuus varmistetaan! :love:
-
Siisti kapistus :P
-
Joskus on hauska pohtia tällaisiakin, ettei käy ihan tylsäksi. ;D
-
Tälläisen kyllä voisi ottaa omiin sessioihin mukaan, kunhan turvallisuutta saa vähän paranneltua. Olisiko tähän myös mahdollista lisätä suun lisäksi myös anaalidildoa? Nainen kolmesta reiästä kiinni!
-
No kaikki on mahdollista. Tuohon runkoon saa halutessaan suunniteltua vaikka mitä. Tuo satulaosa tuo mielestäni turvallisuutta aika lailla, kun sen päällä voi käytännössä istua. Jos siis on säädetty oikein. Olen nähnyt mielestäni riskialttiimpia vehkeitä.
Sellainen U:n mallinen Istuinosa jossa on reikä takapuolidildoa varten olisi mahdollinen. Pitäisi varmasti paikallaan ja antaisi option sille kakkosdildolle.
-
Eli siis jotain tällaista. Tuosta kyllä ei enää pudota ainakaan vahingossa. Lisänä tuo hahlo johon saa haluamansa lisädildon, ja sen voi vieläpä säätää oikealle kohdalle.
Jos joku tämän haluaa omalle seinälleen, olen kyllä valmis yhteistyössä tämän toteuttamaan. Vaikka niihin kaikkiin kolmeen reikään soveltuvana, kuten tuolla ehdotettiin.
-
Olen ajatellut teettää joskus jotain vastaavaa. Liituseinät ja lapset asettavat ehtonsa, niinpä tällainen "kaluste" on oiva lisä olkkariin. Ja aina voi vedota siihen, että on kätevä imuroinnissa! ;D
Mikä tulee turvallisuuteen, niin poikittainen tanko varmistaa, ettei dildo-osa pääse liian syvälle. Liian mukavaa siitä on turha tehdä, sillä se ei ole tarkoitettu istumiseen. Muutenhan dildolla varustettu fillarin satula ajaisi saman asian, eikös? ;)
-
Tälläisen kyllä voisi ottaa omiin sessioihin mukaan, kunhan turvallisuutta saa vähän paranneltua. Olisiko tähän myös mahdollista lisätä suun lisäksi myös anaalidildoa? Nainen kolmesta reiästä kiinni!
Makuuasentoon niin, että suu- ja toisella puolella pillu- ja anaalidildo naulitsevat subin siihen dildojen väliin... >:D